Indigo värv ja valgus ergutavad loomerõõmu

indigo

Loomerõõmu ergutab ja inspiratsiooni turgutab vikerkaarevärvidest kõige paremini indigo. Selle värviga seostub intuitiivne teadmine ja rahu seisund.

Sügav ja särav indigovärv aitab kaasa tervenemisprotsessidele, leevendab valu ja tugevdab immuunsüsteemi. Indigot peetakse suurepäraseks vahendiks unetuse vastu. Sellel värvil on seos käbinäärmega, mis mõjutab hormoonide serotoniini ja melatoniini teket.

Melatoniin reguleerib une ja ärkamise tsükleid. Serotoniin, teadagi, on õnnehormoon.  Lisaks valgusele võid Une-Mati tähelepanu köitmiseks katsetada aga ka indigovärvilise voodipesuga!

Mida Zepter Bioptron indigovärviline valgus Sinu heaks teeb ja kuidas seda valgust suunatakse? 

Füüsilised probleemid:

 • Hommikuse ärkamisega kimpus olijale soovitatakse näidata indigovärvilist valgust kolmanda tšakra punktile laubal. Uinumisraskuste puhul aga kukla piirkonda.
 • Indigo seose tõttu peaajuga kasutatakse kasutatakse seda värvi  eriti pea  piirkonna haiguste,  põskkoopapõletike, silmade, kõrvade, nina ja kurgu probleemide ning migreeni leevendamiseks.
 • Aitab kaasa kudede paranemisele. Vastavalt vajadusele suunatakse valgus põletusele või vigastatud piirkonnale.
 • Aitab verevalumite ja põletike korral.
 • Aitab kaasa ekseemist paranemisele.
 • Abi  võib saada bronhiidi ja astma korral.
 • Aitab peatada verejooksu. Valgus suunatakse vigastatud piirkonnale.
 • Parandab lihaste toonust.
 • Indigot peetakse loomulikuks antibiootikumiks.

Psühholoogilised mõjud:

 • Indigo rahustav ja jahutav toime seostub usaldusväärsuse ja ka oma intuitsiooni usaldamisega, praktilisuse ja tarkusega.
 • Indigot seostatakse distsipliini, struktuuri ja vastutustundega.
 • Aitab saavutada täielikumat kohalolu seisundit.
 • On ka suurpärane energeetiline puhastaja.
 • Võib aidata vabastada sõltuvuslikest emotsioonidest ja sõltuvustest, vähendada hirmu ja tervendada mentaalseid probleeme.
 • Kasutatakse  emotsionaalsete traumade ja hingehaavade tervendamiseks.
Valgus läbi indigo värvifiltri
Valgus läbi indigo värvifiltri

Indigo liigne kasutamine, näiteks riietuses ja sisustuses, võib aga põhjustada depressiooni, üksildustunnet ja teistest võõrdumist. Mõnel juhul võib see põhjustada ka liiga suurt enesetähtsuse tunnet.

Valgusteraapias  tasakaalustatakse indigovärvi alati oranži valgusega. Tuletan ka meelde, et valgusteraapilise lambi värvifiltrid pole valmistatud tavalisest klaasist. Need on tehtud käsitsi ja sisaldavad poolvääriskivide pulbrit. Selle tõttu kannavad need endas bioinformatsiooni. Valguslambi kaudu jõuab meie nahale peale valguskiire ka poolvääriskivide paitus.

Milliseid indigovärvilisi  kristalle võiksid aga oma töölauale asetada, taskusse pista või  ehtena kanda?

Indigovärvilised kristallid on seotud kolmanda silma tšakraga ja tuntuimad neist on küllap ametüst, Lapis Lazuli ja sugiliit.

Ametüsti 

on läbi aegade imetletud tema ilu ja tervendavate omaduste pärast. See on üks tuntumaid ja armastatumaid kristalle.

Ametüstil on võime rahustada meelt ja emotsioone. Ta kannab loovuse ja vaimsuse energiaid, aga arendab ka loogilist mõtlemist ja usaldusväärsust.

Sellel lillakal kristallil on võime kiirendada intuitiivsete ja psüühiliste võimete arengut, tuua tarkust ja paremat mõistmist.

Ametüst aitab meditatsiooni ajal hoida meditatiivset seisundit ning  puhastab ja kaitseb aurat. Hea kaaslane on ta ka neile, kes tunnevad leina ja kaotusvalu – ametüst aitab üleminekuperioodidel.

Ametüst loob rahulolu ja tervendab
Ametüst loob rahulolu ja tervendab

Pika ajaloo vältel on selle kivi eriliseks väärtuseks peetud abi purjujäämise ja mürgituse vältimisel ning kainuse soodustamist. Reisil tagab ametüst talismanina  nii füüsilise kui psüühilise kaitse. Kivi sobib ka diplomaatidele ja ärimeestele, kuna rahustab emotsioone ja annab eelise olukordades, mis vajavad selget mõistust.

Ametüst tasakaalustab  ületöötanud ja stressis inimesed. Kunstnike ja loovisiksuste talismanina suurendab ta kujutlusvõimet ja intuitsiooni, aidates jõuda uute lahendusteni. “Kõigetervendaja” tuntud ametüst on üks tõhusamaid kive inimeste, loomade ja taimede tervendamisel.

Tervendav kristall sugiliit

aitab tasakaalustada ajupoolkerasid ja närvisüsteemi ning stimuleerib käbinääret. See lillakas kristall leevendab stressist tingitud vaevusi, vähendab valusid, eriti peavalu ja arendab vaimset võimekust Tingimusteta armastuse kivina ergutab ta spirituaalset kasvu ja tarkust, aidates meil elada oma sisemise tõe järgi.

Sugiliit puhastab keha ja energiavälja ning joondab kõik tšakrad. Lillakas kristall aitab meil vabaneda vihast ja hirmust, luues suuremat mõistmist ja andestamist. Ta on samuti hea abiline meditatsioonis, aitab puhastada kõrgemaid tsakraid ja meelde jätta unenägusid.

Hea sõber liiga tundlikele inimestele - sugiliit
Hea sõber tundlikele inimestele – sugiliit

Sugiliit on tänuväärne kaaslane väga tundlikele inimestele, luues nende ümber kaitsva valgusevälja, mis hoiab eemale disharmoonilised energiad. Lootusetuse ja meeleheite aegadel hoia seda armastava energiaga laetud kristalli oma laubal. Nii lased endasse voolata õrnal ja heatahtlikul infol vaimsest maailmast, mis rahustab ja lõdvestab sinu emotsionaalkeha.

Kandes sugiliiti, tunned armastavat ja vabastavat energiavoolu, mis täidab sind inspiratsiooni, loomingulisuse, rõõmu ja enesekindlusega.

Lapis Lazuli kohta võid lugeda siit: “Sinine valgus ja värvid suhtlemise maagia”.

Soovid lugeda rohkem ka valgusteraapia kohta?