Punane jaspis – naiste vägi

jaspis

Minule sümboliseerib poolvääriskivi punane jaspis naiste väge, vankumatut ja müstilist ühekorraga. Tema punakas värv meenutab turvalist pinnast millele toetuda, hoides kaks jalga tugevalt maas. Punane jaspis puhastab ja tasakaalustab ümbrust ja suhteid, aidates samal ajal ka enesekindlalt enda eest seista. 

Jaspist austati juba iidsete tsivilisatsioonide ajal kui väärtuslikku kaitsjat füüsiliste ja psüühiliste rünnakute eest. Tänapäevalgi on ta suurepärane kaaslane autos, kodus ja töökohal.

Jaspised olid läbi aegade  tuntud kui “vihmatoojad”, toitjad, hingetervendajad, talismanid ning vapruse ja tarkuse kivid. Stressi maandamiseks ja närvide rahustamiseks on mõnus seda kivi peos hoida ning hõõruda.

Punane jaspis on eluenergia ärataja

Kuna jaspis on tugevas ühenduses maaga, sobib ta eriti juurtšakra puhastamiseks, mis aitab äratada eluenergia. See omakorda jõustab ka kõiki teisi inimkeha energiapööriseid, tasakaalustab aurat ning yin ja yang energiaid. Juurtšakra tasakaalutus võib avalduda letargia, entusiasmi puuduse või pideva stimulatsioonivajadusena, samuti reaalsustaju vähenemisena. Kui meie baas ehk alus on tasakaalus, saab füüsiline keha tagasi oma jõu, vastupidavuse ja turvalisuse tunde.  See viib suurema iseseisvuse ja enesejuhtimise oskuseni.

Enesekindluse ehitajana aitab jaspis parandada pere- ja koolivägivalla ning halbade seksuaalkogemste löödud haavu. See kivi aitab olla kindlakäeline inimestega, kes abituse teesklemise varjus ja pidevalt nõudmisi esitades tõmbavad teiste  raha või energiat endale. Jaspis aitab selja sirgu ajada – nii füüsilises kui emotsionaalses plaanis.

Punane jaspis suudab taassütitada kirge ja loovust ning toetab rasketel aegadel, näiteks haiguse perioodil. Temas peituv energia ja elurõõm toetavad elutervet seksuaalsust ning viljakust. Sarnaselt hoolitsevale ja toitvale emale kogub ta negatiivsuse endasse ja hoiab seda nurisemata. Tuletades meile meelde, et peame toitma ka iseennast ja oleme alati Maa-ema poolt armastavalt hoitud.

Punane jaspis on hea kaaslane rasedatele, kuna aitab peatada verejooksu ja valvab sünnituse turvalisuse üle. Olles punane nagu veri, tugevdabki see kristall verd ja südant. Ameerika põlisrahvad kutsusid jaspist Maa-ema vereks, kasutades teda tervise ja uute ideede ergutamiseks ning vihma välja kutsuva inimese tundlikkuse suurendamiseks.

Suurepärane kaaslane meditatsioonis ja rännakutel

Meditatsiooni ajal pakub jaspis rahulikku, harmoonilist energiat. Ta võib viia ka šamaanirännakule tervist nõutama. Maagi kombel ulatab jaspis abikäe neile, kes pendli ja unenägudega töötavad. See punane kristall aitab meid oma eesmärkide poole liikuda vaikselt ja kindlalt, seda nii tavamaailmas kui ka šamaanitrummi saatel. Kivi aitab keskenduda, et ettevõetud tegemised korralikult tehtud ja ideed ellu viidud saaksid ning parandab ka mõttetegevust  ja ettenägemisvõimet.

Jaspis kannab sõnumit, et valikud on igaühe enda teha ja inspireerib eluga edasi minema, mitte takerduma vanadesse mustritesse.