Sinine valgus ja värvid – suhtlemise maagia

„Sinine kiir on on maailma suurimaid antiseptikuid,“  on öelnud  dr. Edwin Babbitt (1828-1905). Lisaks tekitavad sinine valgus ja sinised värvid inimestes usalduse ja õnnetunnet. Sinist võib kasutada mistahes liiki tervisehäirete puhul, mis on seotud kõne, suhtlemise ja kurguga. 

Tänaseks on teadlased avastanud veelgi sinise valguse hämmastavaid omadusi, milleks on muuhulgas bakterite hävitamine ja rakkude taastumise ergutamine.

Kurgutšakrat tuntakse kui eneseväljenduse ja suhtlemise keskust ning sinist tooni kui kui kurguhaiguste tervendajat ja kurgutšakra stimuleerijat.

Valgusteraapilise lambi sinise värvifiltri valgust võib suunata kurgule, aga ka probleemsele kehaosale. See mõjub läbi naha nii füüsilisele kehale kui ka emotsionaalsele seisundile.

sinine valgus
Valgus läbi sinise värvifiltri

Kuidas täpsemalt valgusteraapilise lambi värvifiltri sinine valgus sulle abiks saab olla?

  • Alandab vererõhku ja palavikku, vähendab põletikku
  • Leevendab peavalu
  • Leevendab nahaärritust ja sügelust
  • Stimuleerib ainevahetust
  • Aitab neelupõletiku, larüngiidi, tonsilliidi, stomatiidi ja lukus kõrvade puhul
  • Kiirendab põletushaavade paranemist

Sinine valgus ja värv on jahutav, see vähendab närvipinget ja vaigistab selliseid tormilisi emotsioone nagu viha ja hüsteeria. See on tuntud kui tõe ja harmoonia värv, mis aitab rahustada meelt, tõsta energiasagedust ja luua une ajaks turvatunde. Sinine väljendab usaldusväärsust, mõistmist, kannatlikkust ja pühendumist. Selles on ka tubli annus maagiat.

Zepter Bioptron valgusteraapia lamp
Zepter Bioptron valgusteraapia lamp

 

 

 

Aga sinised kristallid?

Nii nagu värvide ja valguse energia, võib ka kristallide energia aidata äratada meie teadlikkust. Kristallidegagi tervendatakse  mitte ainult füüsilisi probleeme, vaid ka psühholoogilisi ja emotsionaalseid disharmooniaid. Siin on mõned kristallid, mis töötavad eriti hästi kurgu ja suhtlemise heaks.

Sinine pitsahhaat

on tõeline abimees suhtlemisel, raskete kõneluste pidamisel ja  avalikul esinemisel. Tal on rahustav ja jahutav energia, mis võib ka ergutada intuitsiooni ja inspiratsiooni.

Nagu kõik ahhaadi perekonna liikmed, on ka sinine pitsahhaat kaitsev kivi. Tema energia on ingellikult õrn  ja ta on väga sobiv kristall lastele. Selliste harmooniliste ja õrnade energiate pärast on pitsahhaati peetud õnnekiviks ning seostatud temaga lootust. Usutakse, et sinine pitsahaat teeb imed võimalikuks!

Sinine pitsahhaat loob meile harmooniat
Sinine pitsahhaat loob meile harmooniat

Lapis Lazuli 

on õnnekivi, kuna ta soodustab armastavaid ja sõbralikke suhteid, mis toovad endaga kaasa õnne. Lasuriidist eristub Lapis Lazuli kuldsekarvaliste püriiditäppide poolest. Iidsetest aegadest on seda kuningliksinist värvi kivi peetud pühaks, kuna on märgatud tema häid omadusi. Näiteks meelerahu, elujõu, tasakaalu ja tundlikkuse suurenemine ning seeläbi vaimne kasvamine.

See kivi tundub sosistavat ideid ja õhutavat neid teoks tegema. Samuti ergutab ta tervenemist ja loomingulist tegevust. Lisaks kurgutšakrale aktiveerib Lapis Lazuli  ka kolmanda silma tšakrat, mis aitab meil saada selgemat pilti ja suuremat mõistmist.

Lapis Lazuli ja kodukass on võrdselt head meditatsioonimeistrid
Lapis Lazuli ja kodukass on võrdselt head meditatsioonimeistrid

Akvamariin

on samuti õnne ja igavese nooruse kivi. Peene ja  kaastundliku energia tõttu sobib akvamariingi väga hästi lastele. See merevärviline kivi annab jõudu väljendada oma sisemist tarkust ja tundeid, tugevdab intuitsiooni, aitab saada üle rääkimise hirmust ja ennast selgelt väljendada.

Ta aitab erinevatel inimestel leida ühist keelt ja ebakõlasid selgeks rääkida. See on jahutav, rahustav, puhastav ja julgust andev kristall. Akvamariin vähendab hirmu vee ees, on kaitsekiviks merereisidel ja teistel pikkadel reisidel.

Merevärviline akvamariin kaitseb rändureid nii merel kui maismaal
Merevärviline akvamariin kaitseb rändureid ka seitsme maa ja mere taga

Küaniit

joondab kõik tšakrad ja puhastab energiameridiaanid, taastades harmoonilise energiavoolu kehas. Sinine küaniit on eriti hea kurgutšakrale ja kolmanda silma tšakrale, suurendades suhtlemist ja teadlikkust. See kristall on justkui peaingel Miikaeli mõõk, mis lõikab läbi illusioonide võrgu, viha ja frustratsiooni, õhutades saama paremat ühendust südames elava tõega.

Küaniit jagab usaldust, kannatlikkust, austust ja vastutustunnet ning ergutab loogilist mõtlemist. Spirituaalse kaitsjana aitab ta toime tulla ka leina ja süütundega. Küaniit on väga hea abiline meditatsioonis.

Tervendav küaniit puhastab meie keha energeetikat
Tervendav küaniit puhastab meie keha energeetikat

Värvid on üks neist keeletest, millega meid kõnetab hing. Värvid mõjutavad meie tuju ja emotsioone, aga ka füüsilist tervist. Eneseväljenduses kasutame  mõningaid värve rohkem ja väldime teisi. See omakorda heidab valgust meie isiksusele ja peegeldab infot ilma sõnu kasutamata.

Soovid lugeda rohkem valgusteraapia kohta?