Lugano järv ja Porto Ceresio Šveitsi lähedal. 3. osa

Reisikirja eelmistes osades jõudsin Põhja-Itaalias ära näha Varese püha mäe, leida Varese kesklinnast üles kummalise toaga öömaja ja olin pühapäeva hommikul valmis sõrmed Lugano järve vette kastma. Tulge minuga mõttes rongijaama ja sõidame Šveitsi suunas! Näete kauneid järve- ja mäepilte. Read more “Lugano järv ja Porto Ceresio Šveitsi lähedal. 3. osa”

Varese linn ehk mida teha Milan Malpensa kandis. 1. osa

Tänane lugu räägib sellest, kuidas üks tavalisena Tartus alanud reedene päev vajus unne Milaano lähedal, Põhja-Itaalias. Samuti sellest, mida leida Milan Malpensa lennujaamast, et Varese-nimelisi paiku on mujalgi kui Võrumaal ja kuidas jõuda Varese pühale mäele. Read more “Varese linn ehk mida teha Milan Malpensa kandis. 1. osa”

Valaste juga ja Ida-Virumaa matkarajad

Jätkan oma sügisese Ida-Virumaa seiklusreisi kirjeldamist. Järgmisel septembrikuu päeval, peale hommikusööki Kohtla-Järve Alexi hotellis, võtsime suuna mere poole. Millised näevad välja Valaste juga, Ontika pankrannik, Saka mõisapargi ja Toila Oru pargi matkarajad sügisel, saate kohe oma silmaga näha. Read more “Valaste juga ja Ida-Virumaa matkarajad”

Kaevandusmuuseum, karjääriredel ja öine Kohtla-Järve

Kes tahab lugeda karjääriredelist ja sellest, kelle mälestused on kirkad, see on õiges kohas. Saate teada, millised näevad välja Eesti Kaevandusmuuseum ja Kohtla-Järve öised tänavad, näete looduspilte ja ehk saate inspiratsiooni uueks Eestimaa avastusretkeks. Sündmused toimusid küll septembris, aga nupule avalda kohe vajutasin alles praegu. Read more “Kaevandusmuuseum, karjääriredel ja öine Kohtla-Järve”

Menorca, Ciutadella ja iidsed mälestused. 5. osa

Mallorca-Menorca praamil nägime päikesetõusu. Praami pilet oli minu arvates ülehinnatud, aga ma pidasin merereisi vaheldusrikkaks kogemuseks lennureiside vahel. Kui tunniajane loksumine lõppes, muutus enesetunne taas märgatavalt paremaks ja südamepööritus andis kohe järele. Võtsin jalad alla ja olin valmis Ciutadella huviväärsusi avastama. Tulge minuga kaasa! Read more “Menorca, Ciutadella ja iidsed mälestused. 5. osa”

Mallorca iidne kaunitar Alcudia. 3. osa

Mallorca järgmine linn, mida avastama asusime, oli Alcudia ja samuti kibelesin juba Port d’Alcudia randa. Esiteks olid Port d’Alcudia öömajad odavamad kui Palmas ja teiseks oli rand hoopis mõnusam. Seal oli tõeliselt pikk ja puhkusemeeleolu loov türkiissinise veega liivarand. Apartement asus rannast lühikese jalutuskäigu kaugusel ja teele jäi park mändidega. Read more “Mallorca iidne kaunitar Alcudia. 3. osa”

Baleaari saared, Mallorca. 2. osa

Baleaari saarte suurim keskus ja pealinn on Palma de Mallorca. Siia ma Palma lennujaamast öösel sõitsingi. Hotelli retseptsionistist noormees oli väga kena ja rõõmsameelne ning naeratused muudavad päeva ja öö alati säravamaks. Väga vahva, et niipea kui saad mornist kliimast eemale, ei peeta sind enam napakaks, kui kogemata laialt naeratama juhtud. Read more “Baleaari saared, Mallorca. 2. osa”

Treviso Tiramisu. Alustan taas Itaaliast. 1. osa

Ühel oktoobrikuu kolmapäeval tõusin taas lõunamaa suunas lendu. Eestis hakkas juba jälle vihma sadama ja ma ei tahtnud sitsikleidile järgnevaks kolmveerand aastaks hüvasti öelda. See lugu avab järjekordse reisikirjade sarja, milles tutvustatakse peale Treviso veel mitmeid huvitavaid paiku. Varuge kannatust ja käige aeg-ajalt lugemas. Read more “Treviso Tiramisu. Alustan taas Itaaliast. 1. osa”

Eestimaa matkarajad: Naissaar, militaarsed huviväärsused. 1. osa

Täna saate teada, milline on Naissaar, kuidas sinna pääseb, mida te seal ette võiksite võtta ja mida peaksite kaasa võtma. Loomulikult loodusfotod, et kui ise lähiajal minemas ei ole, siis saate virtuaalselt kenasti ära käidud. Read more “Eestimaa matkarajad: Naissaar, militaarsed huviväärsused. 1. osa”