Eestimaa matkarajad: Laeva soo talvel

Laeva soo matkarada

Aasta viimane kuu ongi lõppemas. Talvine pööripäev on möödunud, päike kolm päeva “pesas” olnud ja sealt juba ka välja lennanud. Nüüdsest hakkavad päevad järjest pikemaks muutuma. Arvestades looduse loomulikke rütme, on uus päikeseaasta juba alanud. Kuidas oleks sellist püha aega veelgi parem tähistada, kui koos heade sõpradega, kellest üks on pealegi husky, matkarajal? Läksime uurima, milline on Laeva soo talvel.

Head uut päikeseringi!

Mina ei ole traditsiooniline jõulukummardaja. Ehk on minus seda iidset hirmu, et päike on lennanud lõunamaale ega taha sealt enam tagasi tulla. Männiokka-rohelised värvid ja isegi poripruun on kindlasti minu lemmikud rohkem kui valged, jää ja lume värvid. Vabandused kõigile tõelistele põhjamaalastele, aga mis teha, mina rõõmustasin tänase ühe plusskraadi üle. Ja kui päikest ka kusagil mujal ei olnud, siis Laeva soos oli ta täna täiesti kohal.

matkarada metsas

Mis meie seltskonda kõvasti üllatas, oli see, kui palju teisi matkaselle rabaraja jalge alla oli võtnud. Ja kui palju koeri! Kümneid vististi. Veelgi rohkem hämmastas meid see, et kui läbisime raja esimest korda, olime ainsad külalised soos. Kuna me aga mööda maanteed raja alguspunkti ei tahtnud naasta, keerasime metsaserval ringi, et sama soomaastik uuesti läbi astuda. Ja siis ilmusid kõik need vastutulijad! Pisikeste ja suuremate, karvaste ja siledakarvaliste, valgete ja pruunide, ühesõnaga, kõikvõimalike koertega! Mis muutis sõber husky päeva muidugi põnevamaks.

koerad matkarajal

Rõõmsaid nägusid on ikka vahva näha. Mõnedki soovisid head uut aastaringi.

Laeva soo talvel

Suvisest Laeva soost võid lugeda ja pilte vaadata siit. Milline on Laeva soo aga talvel? Tänase sooja ilma tõttu enam-vähem sama roheline ja kindlasti väga müstiline. Sookailude järele lõhnav, aega peatav ja lindude sidinal kevadet ootav. Jõhvikaid mäletav ja rabamülgastes pilvi peegeldav.

Jätan vaatamiseks mõned pildid.

Laeva soo taimed

laudrada soos

rabamännid

kummaline mets

Laeva soo talvisel õhtul

Püha ja maagiline aeg

Pööripäevade ajal on õige hetk vaadata endasse, mõtiskleda oma elu ja möödunud aasta üle. Mida tuleks järgmisel aastal teisiti teha. Millest tahaksid, et see järgmisse aastasse enam kaasa ei tuleks. Mida uut tahaksid järgmisel aastal kindlasti kogeda ja mida peaksid ette võtma, et selleni jõuda.

Et mõtisklused paremini sujuksid, võiks tegeleda loovate tegevustega, näiteks joonistada, kirjutada üles oma mõtteid, teha käsitööd, kaunistada kodu, kuulata ilusat muusikat, laulda.

Väekatel aegadel on hea minna loodusesse. Nautides talvel aga toas küünlavalgust, ole ettevaatlik ja ära jäta küünlaid vedelema. Sõber koer näiteks haaras ühe neist ootamatult hambusse ja pistis lihtsalt nahka.

Soovin rahulikku endasse vaatamise aega ja rõõmsat uut aastaringi!

männimets

Kui soovid endalegi õhetavaid põski ja säravaid silmi, tutvu ka näiteks nende Eestimaa väekate paikadega:

Eestimaa matkarajad: Meenikunno

Eestimaa matkarajad: Tilleoru

Eestimaa matkarajad: Taevaskoja – Kiidjärve – Taevaskoja

Eestimaa matkarajad: Valgesoo

Eestimaa matkarajad: Männikjärve

Eestimaa matkarajad: Norra-Oostriku allikad

Kõikide Eestimaa matkaradade blogilugude lingid leiad nüüd siit: Eestimaa matkarajad, kokkuvõte

koer matkarajal