Hea tuju päev: matkad Lohusalu poolsaare ja Laulasmaa kandis

Mina ei teadnud üldse, mis plaanid meil on või kuhu läheme. Mina lihtsalt istusin ühel kenal päeval sõpradega koos autosse ja sõitsin kaasa. Nüüd aga saan teile rääkida, mida ilusat Lohusalu poolsaare ja Laulasmaa kandis näha on. Siinsamas Eestimaal. Kuulete ka Keila-Joast, Rummu paekarjäärist ja Nabe saarest.

Eestimaa kliima on pärast Itaaliast tulekut ootamatult külm. Kas üle kolmekümne või alla kahekümne soojakraadi, mõelge ise. Seal on ikka üle kümne kraadi vahet. Aga mis siis, ma pakkisin villased sokid seljakotti. Ma pakin enamasti alati villased sokid seljakotti. Itaalias olid sellised õhemat sorti paksud sokid kaasas. Lennukis oleksid ka varbad võinud külmetama hakata.

Keila jõe juga ja matkarada

Kõigepealt läksime Keila jõe juga vaatama. Keila-Joa mõisapark paikneb Keila jõe kallastel ja Keila-Joa mõis on kuulunud ka Volkonskite suguvõsale. Teate küll vürst Volkonskit. Keila jõe kaldal on ka 3 km pikkune matkarada, mis läbib mõisaparki ja viib üle rippsilla. Väga kena koht jalutamiseks.

Keila-Joa lossile on õige uhke nimi pandud: Shloss Fall.

Kenas mõisapargis on korralik junnijaam. Kord ja puhtus nagu lossile kohane. Teine äärmus, võrreldes näiteks Napoliga.

Rummu paekarjäär ja aherainemäed

Ma sain punase käepela, natuke kõhe, et kas pärast Rummust ikka välja ka lastakse. Ja siis ma nägin eriskummalisi mägesid. Mida inimene kõik looduses on suutnud korda saata. Vähe sellest, nende mägede otsa tuli ka ronida, sest kui juba makstud, siis tuleb kogu raha eest lõbutseda. Kes selle atraktsiooni küll välja mõtles? Ülesminek ja allatulek oli paras tsirkus. Siia ei olnud kahesuunalist teed rajatud. Hea on küll naerda neid, kes kõrgust kardavad. Siis peaks nagu jääma mulje, et mina ei karda. … ? Ma ei soovita igaks juhuks siia vihmase ilmaga tulla. Mina sain õnneks kuiva jalaga käidud. Mäelt avanes kena vaade ja nagu öeldud, see oli meeldejääv kogemus.

Pärast võis helesinises laguunis ehk karjäärijärves ujuda. Ja siis oli söögipaus.

Laulasmaa-Lohusalu matkarada

Lohusalu poolsaart embavad Lohusalu ja Lahepere laht ja siin on suvel imeilus. Lohusalu poolsaarel kulgeb Laulasmaa-Lohusalu matkarada ja veel mõned rajad. Millist teed mööda ma just täpselt käisin, mine võta tagantjärele kinni, aga poolsaart avastama sai mindud. Muu hulgas on siin tuntud ja armastatud helilooja Arvo Pärdi keskus ja Laulasmaa SPA. Ja palju õitsvaid lilli.

Läksime ja läksime, kuni jõudsime Nabe saarele.

Nabe saar on tilluke poolsaare moodi saar

Teekond Nabe saarele oli maismaaroti jaoks veidi õudne, ütleme, et rada oli selline kuivemapoolne, aga üksi küll ei tahaks minna. Saarel seevastu oli väike paradiis. Kaunid lilled, suured kivid, vaikne meri ja päikeseloojang.

Võpsikust ei ole Eestimaal pääsu. Päikeseloojangu ajal on seegi ilus.

Ma jätan teid nüüd oma asjatoimetuste juurde ja räägin varsti põhjaranniku ilusatest paikadest edasi. Loodan, et naudite suve, kastate varbad merre või kasvõi tiiki ja lähete vahepeal metsa ka!

Kõikide Eestimaa matkaradade blogilugude lingid leiad nüüd siit: Eestimaa matkarajad, kokkuvõte