Laavakivimassaaži 9 kasutegurit. Soojad kivid sinu kehal

Millised on laavakivimassaaži kasutegurid sinu tervist ja heaolu silmas pidades, sellest saadki alljärgnevalt lugeda. Ma olen massaažide ja erinevate teraapialiikidega tegelenud juba käesoleva sajandi algusest peale, nüüd võib minu tervisetoast leida ka soojad laavakivid ja tulla nautima seda omapärast massaažiliiki.

Laavakivid on mind paelunud kõikidel külastatud vulkaanilistel saartel. Väga eriline tunne on vulkaanilisel pinnasel kõndida ja tunda looduse ürgset väge. Keha hakkab surisema ja täitub uue energiaga. Mind tõmbab ka muude vääris- ja poolvääriskivide poole, millega samuti olen oma ja klientide tervist turgutanud. Nii tunduski loomulikuna hankida ka spetsiaalsed laavakivid ja õppida nendega masseerimise tehnika selgeks. Ja see meeldib mulle!

Millist kasu võid sina saada, kui tuled nautima laavakivimassaaži?

1. Leevenevad lihaspinged ja -valud

Laavakivimassaaž võib leevendada valu ja pingeid lihastes tänu massaažiteraapia ja kuumuse kombinatsioonile. Lihasvalude leevendamiseks soovitatakse sageli kuumust. Kividest lähtuv soojus aitab lihastel lõdvestuda kiiremini kui tavalise massaaži ajal. Sel viisil paraneb ka paindlikkus, sest liiga pinges lihased raskendavad liikumist. Kuumade kivide asetamine seljale võib tuua leevendust seljavalude puhul.

2. Väheneb stress ja ärevus

Laavakivimassaaži toimel väheneb stress ja ärevus. Soojade kivide surve ja massaaž aitavad lõõgastuda ja vabanevad ka endorfiinid, mis aitavad lihastel lõdvestuda, valusid vaigistada ja parandavad tuju. Väheneb stressihormoonide ja suureneb heaolu hormoonide tase. See massaaž on nagu üks hea kallistus!

3. Paraneb uni

Olgu selleks stressi leevenemine, valu vähenemine või heaolu hormoonid, aga uuringud on näidanud, et massaaž kuumade kividega võib parandada une kvaliteeti.

4. Suureneb heaolu tunne ja lõõgastus

Laavakivide soojus tungib sügavale kehasse ja lõõgastab. See on umbes sama mõnus, kui  külmal talvepäeval  küdeva kamina ees või saunalaval istuda. Soojus tekitab turvatunde, lohutab ja justkui soojendab ka südant. Selline termoteraapia ühendab kolme elemendi jõud: maa, tuli ja vesi.

5. Tugevneb immuunsus

Kuumade laavakividega tekitatakse tugev soojusefekt, mis peale meelerahu ja heaolu tunde parandab ka vereringet ja aktiviseerib immuunsüsteemi. Sel põhjusel võibki siit saada abi pidevate külmetuste puhul meie karmis kliimas.

6. Toksiinide eemaldamine

Üks laavakivimassaaži kasuteguritest on selle võime tuua toksiinid naha pinnale lähemale ja eemaldada need kehast higistamise abil. Sellise efekti pärast me ju käime ka saunas. Nii paraneb naha välimus ja kogu organismi tervis.

7. Paraneb seedimine

Sügavale kehasse tungiv soojus stimuleerib siseorganeid ja reguleerib seedimist.

8. Vabanevad energiablokeeringud

Laavakivid on head energeetika puhastajad. Ega inimesi asjata vulkaanide lähedusse  tõmba! Liigne stress, pinge ja väsimus blokeerivad energia vaba voolu keha energiakanalites, kivide soojendav jõud lükkab selle aga taas liikvele. Laavakivid võivad aidata vabaneda ka vanadest mõttemustritest ja emotsionaalsetest klammerdumistest. Nad on ka head maandajad, maaühenduse loojad ja jõu andjad.

9. Aktiveerub enesetervenemise võime

Kui keha ja meel rahunevad, energia kehas paremini liikuma hakkab, paraneb ka keha isetervenemise võime.

Sajandite pikkune kogemus

Kuumade kivide kasutamist ravieesmärkidel on tuntud juba tuhandeid aastaid. Näiteks India ravikunstis, mis lähenes tervisele loomulikul ja terviklikul viisil, soojendati tervendamiseks ja massaažiks jõekive. Juba rohkem kui 4000 aastat tagasi kasutasid jaapanlased ja hiinlased kuumi kive kõhu soojendamiseks ja seedimise ning siseorganite töö parandamiseks. Kuumad kivid olid populaarsed kogu iidses Aasias.

Põhja-Ameerikaski kasutasid põlisameeriklased higitelkides kuumi kive haiguste ravimiseks. Ka Hawaiil on tervise parandamiseks kasutatud kuumi kive.

Kuumad kivid ei kõrveta!

Kes nüüd seda kuumuse juttu pelgama hakkas, siis massaaži käigus saab alati öelda, kui kivid on sinu jaoks liiga kuumad ja neid saab siis koheselt maha jahutada. Kuumade kivide ja keha vahele võib panna ka käterätiku – teadmiseks eriti araverelistele.

Minule meeldib laavakivimassaaži teha muu hulgas seetõttu, et kivid soojendavad ka mu oma käsi (ja nad ei kõrveta mu käsi ära!). See soojus levib mõnusalt üle kogu keha ja kestab peale massaaži lõppu veel päris pikka aega.

 Aja broneerimiseks kirjuta mulle. Kontaktid ja info minu kohta leiad siit: Kontaktid