Miks mu raamatud müügilt ära korjati

Nüüd olen minagi nende autorite hulgas, kelle raamatud on müügilt ära korjatud. Hõissa! Olen minagi kuulsuse taevasse trügiv täht! Kohe saate kuulda, milliseid uusi üllatusi ma läbi elasin ja mis võib teiega ka juhtuda, kui mõtlete pisutki ebatavalisemalt.

Ühel päeval astusin läbi kauplusest, mille riiulil mu raamatud Meditsatsioon. Fotomeditatsioonid pidid lebama. Sinna ma nad viimati jätsin. Kauplusest aga öeldi mulle, et nüüd juhtus raamatutega niisugune lugu, et need tuli leti alla kappi ära panna.

Miks ometi?!?

Kliendid olevat kaevanud, et raamatu pealkirjas on trükiviga.

Kuidas nii?!?

Sõnas Meditsatsioon olevat üks lisa s-täht.

Ahhaa, selge …

Kujutluspildid lihtsalt pole kõigi jaoks

Ja väga lihtne on ilma sisu lähemalt uurimata näidata kohe kellelegi näpuga. Esimesi lehtigi ei keerata vaid esitatakse kohe kaebus. Nagu ma juba ütlesin, siis niisugune asi võib teiega ka juhtuda, kui suudate ise midagi välja mõelda. Võib öelda, et kui te juba ainuüksi ühe sõna suudate iseseisvalt välja mõelda, siis olete ebatavalisem ja mõistetamatum kui enamus teisi. Õnneks teie, armsad lugejad, loomulikult teate juba ammu, mis värk selle lisa s-tähega on ja olete lugemisega pealkirjast kaugemale jõudnud! Te olete lugenud juba 178 sõna! (Mõni sõna siia-sinna.)

Kujutage nüüd aga ette, et teile on kogemata pandud imelik nimi. Näiteks Imelik. Imelik nimi. Ütleme, et ka teie eesnimi on niisugune, mida keegi kunagi kuulnud ei ole. Ja nüüd kujutage ette, et selle nime pärast ei hakka keegi teiega suhtlema. Te võite küll olla väga kena, viisakas, sõbralik, abivalmis ja vahva inimene, aga kuna teile on pandud imelik nimi, siis teid ignoreeritakse ja esitatakse teie kohta koguni kaebus. Kuidas te arvate, kui mõistlik selline käitumine oleks?

Juba vanarahvas teadis, et ära otsusta raamatu üle tema kaane põhjal.

Kordan siis raamatu kohta, tuleb välja, et kõige olulisema, üle

Kes pöörab raamatul esimesed leheküljed, saab lugeda:

Ütlen vaikselt muiates, et raamatu pealkirjas ei ole trükiviga. Kui ma looduses rändasin ja pildistasin, hakkas mets minuga justkui kaasa helisema ja nii sündiski meditsatsioon. Meditsatsioon on minu jaoks heaolu ja tervenemise aeg, millesse on lisatud s-tähe abil põimunud metsa ja soo energia. Täiendava s-i abil saadab omaette kulgemise hetki ka tuulesahin ja putukate sumin. Kui surun sõrmed rabasamblasse või libistan ennast soojärve, siis on see minu jaoks meditsatsioon. Fotod, millele on jäädvustatud Eestimaa kaunis loodus, on aga omalaadsed fotomeditatsioonid.

Jaa, just nii sündis minu esimene raamat, metsades ja soodes tähti kokku otsides ja teie jaoks tekstideks sättides. Veidike armastust, tervendust ja häid soove juurde raputades.

Raamatud käisid vahepeal Itaaliaski ära.

Millised raamatud hakkavad oma raamatuelu elama

Algajatele kirjutajatele ütlen veel julgustuseks, et raamatud on siiani elanud omaenda raamatuelu väga vahvalt. Ma usun, et kõik hingega kirjutatud raamatud hakkavad elama oma elu. Raamatud on viinud mind kokku väga huvitavate inimestega, olen kuulda saanud rohkesti häid sõnu, olnud osaline ootamatutes juhtumistes. Saanud kuulda ja kirjutada muhedaid lugusid. Nagu see praegune näiteks.

Öelge ausalt, mida te mõtlesite, kui selle loo pealkirja lugesite?

Seda ma arvasin kohe, et ta üks … on. Lõpuks sai, mis tahtis. (Täida lünk.)

Käsi püsti, kes nii ei arvanud!

Soovitus teile, unistajad ja ebatavaliselt mõtlejad, ikka ja jälle: tehke kindlasti oma unistused teoks, laske looming laia maailma vabaks! Sellest võib tekkida värvikamaid kokkusattumusi, kui oskate arvata.

Raamatud on aga Tartu Gaia Kristallide poes leti alt väljas (ma väga loodan)  ja nähtavamad kui varem, minge ja vaadake! Veel parem aga, kui tellite otse minu käest, saate autogrammiga ja puha.