Phuket ja Big Buddha

Ma ärkasingi vara ja jõudsin järgmisele lennule. Phuket tervitas mind suure valge Buddha kujuga, mis paistis kaugelt eemalt mäe otsast – Buddha oli puudest kõrgem. Vaatasin seda kuju kuumal rannaliival jalutades ja otsustasin, et tahaksin Buddhat ka hoopis lähemalt vaadata.

 Soovid võivad täituda päris kiiresti, vaata ette!

Mulle meenus, justkui oleksin kusagilt lugenud, et väga põnev on ise sinna mäe otsa ronida. Google ütles, et minu peatuspaigast on Buddhani kõigest kümme kilomeetrit. Ja mul olid ju suurepärased matkatossud.

Järgneva tunni ajaga selgus aga tõsiasi, et jalgsi polnud siiski võimalik Suure Buddha juurde matkata, kõnnitee lõppes ära ja ma olin juba üsna üleküpsenud. Tundus, et soojakraade oli juba üle kolmekümne, sest 27 kraadi juures peaks veel suht jahedavõitu olema. Seisin automagistraali ääres ja soovisin, et tulgu nüüd keegi ja viigu mind kohale.

Minu täielikuks üllatuseks peataski üks kohalik tõmmu noormees auto ja viskas mind tasuta Buddha juurde ära. Tema oli mõelnud, et mida ma küll küpsen seal magistraalil, kas mul on ikka mõistus korras. Tee oli isegi autoga pikk. Minu väite peale, kui palju põhjamaalased armastavad mägironimist ja niisama matkamist, hakkas ta südamest naerma. Midagi nii veidrat Phuket vist kuulnud ei olnud.

Thailand

Big Buddha Phuket

Phuket Big Buddha on pikema nimega Phra Phutta Ming Mongkol Akenakiri, mis tähendavat tõlkes, et ülimalt auväärne Buddha istub Nakkerdi (ehk Naga) mäe tipus. See koht on Chalongi lähedal.

Lootosel istuvat Gautamat kujutav valge marmorkuju on 45 meetri kõrgune ja seda hiilgust tõstab esile veel suur ja lai trepp. Mäe otsast avaneb kaunis vaade lahele.

Hetkel käisid Buddha kompleksis ehitustööd. Ostsin ehituse toetuseks südamekujulised kuldsed püha bodhi puu lehekesed, kirjutasin neile enda ja ka oma emakese eest häid soove peale ja riputasin lähedalasuva puu külge. See oli täpselt õige päev emale sünnipäevakaardi kirjutamiseks ja pealegi nii, et  häid soove saaksid lugeda ja täita ka armsad spirituaalsed olendid.

Loodetavasti sulatatakse lehekesed kunagi üles ja selle materjaliga kaunistatakse templeid või kujusid. Seega olen oma panuse andnud, et Buddhasid oleks edaspidigi ilus vaadata.

Golden Bodhi leaves

Taimaal oli iga nädalapäeva jaoks erinevas poosis Buddha. Järgneval pildil näiteks pühapäevaks ja esmaspäevaks. Kui sa paned kausikestesse annetusi, saadab sind hea õnn!

Suured kuldsed kujud olid ka paljudest munkadest ja valitsejatest, kes midagi head olid korda saatnud. Miskipärast tundusid mõnedki näod sellised, nagu vaataks vanale tuttavale otsa.

Selles pühapaigas olid isegi kivid, mille peale Buddha ise olla istunud ja astunud. Oli Buddhagi paras rännumees, kes jõudis Indiast paljudesse paikadesse. Igal juhul hoiavad uskujad headust õhkavat energiat siin alles.

Mother Earth olevat oma pika kuldse patsiga peksnud minema kurivaimu, kes tulnud Buddhat palvetamise ajal segama. Hea on näha austust looduse vastu ja inimeste õhutamist enesearengule.

Mother Earth

Ühistranspordiga Phuket Towni

Phuket andis samuti võimaluse nautida sõitu ühistranspordiga. Muidugi võib Phuketil sõita taksoga või punase neljarattalise tuk-tuki kastis:

Karon Beach Phuket

Mina aga pidasin bussisõitu ägedamaks. See on kindlasti ka odavam ja säästab juhtidega kemplemisest. Pildilt võib näha, kuidas üks inimene sinise bussi tagumisest uksest sisse ronib.

ühistransport Phuketil

Bussis oli puhta õhu konditsioneer, see tähendab et aknaklaase ei olnudki. Tund aega sõitu ja olingi Old Phuket Townis.

Bussisõit oligi äge, aga minu meelest Phuket Town nii vahva ei olnud. Linn oli minu jaoks liiga mäe-, mere- ja rohelusevaba, hallivõitu ja seal oli hullupööra taksojuht-giide. Mul õnnestus siiski kohalike giidide eest kõrvale põigelda, iseseisvalt ringi jalutada ja avastada väga hea kohvi ühes väga sõbralike müüjannadega kohvikus.

Phuket Town

Templis sõbrunesin kohaliku tailannaga, kes haaras mind endaga kaasa sealse Buddha kuju ees valge vaibakese peal palvetama. Muidugi saab kohe parema enesetunde, kui keegi sinuga koos naerab ja sind püha veega üle piserdab. Püha vesi asus mustas vaasis Buddha kõrval, vaata pildilt. Sellised väikesed rõõmsad seigad jäävad elavaimateks reisimälestusteks.

Phuket Town temple

Järgmiseks plaanisin avastada Karoni ja Kata rannad. Nii et oota järgmist lugu ja loe seni läbi reisikirja eelmised osad:

Bangkok ja täitunud unistus

Bangkok, Wat Arun ja Wat Traimit

Bangkok, Wat Pho ja Grand Palace