Vaarikad – armastuse ja naudingu vägi

vaarikad ja ussike

Vaarikad on loodud, et suurendada elu magusust ja puudutada südant. Vaarikas ergutab olema  enda ja teiste vastu hell, andestav ja kannatlik, samas ka maailmale välja näitama  iseenda erilist müstikat ja maagiat. Taime energia on väga leebe ja tema oksigi  tuleb viljade noppimiseks ainult ettevaatlikult ja õrnalt puudutada. 

Vaarika erkroosad marjad lausa kiirgavad õnnelikkust, õrnust ja armastust.  Punane marjamahl, mis  justkui vere kombel läbi südame voolab, kannab endaga  armastust ja headust ning toidab keha.

Küpsed vaarikad ja suur naudinguvägi

Moos, vein, mahl, siirup, värsked ja külmutatud marjad ning vaarika lehtedest valmistatud tee pakuvad võrratuid maitsenaudinguid. Vaarikad meenutavad meile veel, et  iga loomingulise ettevõtmise juures on oluline küpsus, õige ajastus ja õiged tingimused. Seega oleks enne loomingulisi ettevõtmisi kasulik vaarikaga nõu pidada!

Küpsed viljad  valmivad omakorda okkaliste varte kaitsvas varjus. Justkui mõista andes, kui oluline on kaitsta oma töö vilju ja ka oma aega – küpsemisaega – targalt kasutada. Väga oluline on hoolikalt järele mõelda, kellega tahad oma töö vilju jagada. Kas see isik jagab sinu mõtteviisi? Või soovib ta sinu tegemisi „üle võtta“ ja ainult enda heaks kasutada? Mõõdukad okkad tulevad alati kasuks! Samuti on  uute ettevõtmiste puhul vajalik kaaluda, kui tugevad on sinu juured. Kas oled neid viimasel ajal ka toitnud?

Lehtedes on peidus maagia

Vaarika lehed nõuavad kannatlikkust, sest neid tuleb enne ravimina kasutamist kuivatada. Lehtede kolmikud seostuvad – number kolme kombel – maagia ja loomerõõmuga. Kolmikud sümboliseerivad koostööd teistega, mis omakorda toob kaasa edu. Number kolmel on vajadus ennast loovalt väljendada!

Vaarikate sümboleid peitvad lehekolmikud

Vaarikas on täiuslik naiste toonik ja planeet Veenuse mõjualune. Vaarikas, nagu ka teised palju seemneid sisaldavad taimed, on viljakuse sümbol. Naiste taimena on vaarikas eriti kasulik rasedatele. Vaarikalehetee peaks naisel sünnituse juures alati käepärast olema, kuna see  kiirendab sünnitust ja leevendab valusid.

Samuti on arvatud, et vaarikaveini pakkumine armsamale tugevdab suhet. Kindlasti toob vaarikas endaga elurõõmu ja ergastab rutiiniks muutunud kooselu. Vaarikas ühendab naiseliku vaistu ja aegade vältel kogutud elutarkuse.

Vaarikataim, mis kasvab kodu või ettevõtte lähedal, pakub füüsilist ja energeetilist kaitset. Juba ameerika põliselanikud tõid koju vaarikaoksi, kaiteks pahatahtlike hingede eest. Taime kuivatatud lehtedest ja viljadest on naised ajast aega teinud ka kaitsvaid amulette. Selle taime lähedus aitab vabaneda hirmudest ja annab julgust ning hoogu!

Vaarikad ja salapärane karvane tegelane

Veel vaarikate tervendavast toimest

Taime varred ja lehed on valuvaigistava toimega. Juba vanal ajal teati, et liigesete hõõrumine vaarikaokstega aitab leevendada valu. Teada on vaarikate rikkalik vitamiini- ja mineraalainete sisaldus. Näiteks kaalium, kaltsium, raud, fosfor, suhkrud, orgaanilised happed ja vitamiinide A,B,C.

Seega tugevdavad need taimed verd ja ergutavad immuunsust, mis omakorda aitab võidelda mitmete vähkkasvajate, bakterite ja viiruste vastu.  Samuti ka südame-veresoonkonna haiguste, põie- ja neeruhaiguste, seedeelundite haiguste ja depressiooni vastu.

Marjadel on higistama ajav toime, mis aitab leevendada palavikku. Vaarikad on abiks kehast toksiinide väljutamisel. Ka juuksed, nahk, küüned, luud ja hambad tugevnevad vaarikate toimel.

Rahvapärimused räägivad, et vaarikad arvati kuuluvat haldjate maailma ja tugevdavat selgeltnägemise oskust. Vaarikate korjamine pimedas võib haldjad kohale meelitada!

Mmm...