Kas näojooga tulemus võib olla elurõõm ja parem enesetunne?

Räägin lähemalt näojooga kasuteguritest. Kuidas väga lihtsate ja lõbusate harjutustega saavutada kaunim nahk, parem enesetunne ja elurõõm. On see väärt veidi tähelepanu ja järeletegemist?

Näojooga on praktika, mis võib alguses tunduda kummaline ja naljakas, kuid kui sügavamale sukelduda, avaneb tõeliselt põnev maailm. See pole mitte ainult näolihaste treenimine, vaid terviklik praktika, mis toob kasu nii füüsilisele kui ka vaimsele tervisele. Näojooga on midagi hoopis enamat kui näogrimassid!

Näojooga õpetab näolihaseid treenima

Näojooga õpetab näolihaseid treenima, samuti nagu treenime näiteks oma käe- ja jalalihaseid. Näolihased on väikesed, õrnad ja peened ning neid liigutades liigutame ka nahka. Näolihased on pidevalt töös närimise, naeratamise, rääkimise, kulmukortsutamise, suudlemise ja muude väljendustega. Meil on harjumus teha sama liigutust ikka ja jälle, mis aitabki kaasa kortsude tekkkimisele.

Näojooga aitab meil kasvatada uued harjumused näolihaste kasutamiseks. Tõsi on, et näojoogal, nagu ka teistel joogapraktikatel, on praktiseerijatele pakkuda väga lai kasutegurite valik. Toon mõned näited.

  1. Noorendav mõju

Kas soovid säilitada nooruslikku sära ja vähendada vananemise märke? Näojooga aitab parandada naha elastsust, vähendada kortse. Regulaarne praktika võib muuta sind loomulikul teel nooruslikumaks ja säravamaks. Vähem kortse ja näokurde, sümmeetrilisem nägu, pringim ja säravam nahk, ühtlasem nahatoon, siledam laup, täidlasemad huuled ja palju muud. Sul ei ole enam vaja nii paljude mürgiste kemikaalidega oma nägu varjata.

  1. Stressi ja pinge leevendamine

Näojooga hõlmab ka hingamis- ja lõdvestustehnikaid, mis aitavad vähendada stressi ja ärevust. Näolihaste lõdvestamine mõjutab otseselt ka närvisüsteemi, aidates vähendada pingeid ja parandada üldist meeleolu. Väheneda võivad ka peavalud. Võid kogeda lõdvestuse ja kerguse tunnet ja suuremat meeleselgust. Sul ei ole enam vaja nii palju mürgiseid kemikaale omale sisse süüa. Seega, kui soovid leida loomulikke viise stressi maandamiseks, võib näojooga olla just see, mida otsid.

  1. Vereringe paranemine

Näojooga aktiveerib näo vere- ja hapnikuvarustust, toetades sellega naha tervist ja välimust. Tõhusam vereringe tagab rakkudele rohkem hapnikku ja toitaineid ning kiirendab jääkainete eemaldamist.  See omakorda võib vähendada näoturset  ja parandada näonaha tekstuuri, muutes selle siledamaks ja säravamaks.

  1. Silmade lõõgastamine

Igapäevane ekraanide ees istumine võib põhjustada silmade väsimust ja pinget. Näojooga hõlmab harjutusi, mis on suunatud silmadele, aidates leevendada pinget ning parandada silmade liikuvust. See on eriti kasulik neile, kes veedavad palju aega arvutimonitori või nutitelefoni lummuses.

  1. Elurõõm ja enesekindlus

Näojooga lihtsaid harjutusi tehes võivad suureneda elurõõm, enesekindlus ja eneseusaldus, kuna saavutad parema kontrolli näo ja keha liigutuste üle. Muutud teadlikumaks oma näoilmetest ja kehakeelest. Parema kehahoiaku ja näoilmete kaudu saad väljendada end enesekindlamalt, millel võib olla ka positiivne mõju suhtlemisele. Suurem enesekindlus kaasneb ka parema väljanägemisega.

  1. Iseendale kingitud aeg

Näojoogaga, nagu ka joogaga tegelemise aeg on kingitus iseendale. Selle võib muuta ka vaimseks praktikaks, mis aitab leida kooskõla iseendas ja muutuda päästerõngaks neil hetkedel, mil oled uppumas igapäevarutiini ookeani. Nii et see pole lihtsalt füüsiliste harjutuste kogum! Võid valida iga päev mõne harjutuse, mida teed kasvõi 1-3 minutit. Märksõnad on püsivus ja järjepidevus!

Kokkuvõttes võib näojooga olla palju enamat kui lihtsalt peeglile naeratamine. See on võimalus heaolu saavutamiseks. Kui soovid parandada oma näonaha seisundit, vähendada stressi, leida üles elurõõm ja lisada igapäevaellu positiivseid harjumusi, proovi näojoogat! Anna endale võimalus avastada nende harjutuste mitmekülgne kasutegur oma näo, keha ja meele jaoks. Kunagi pole hilja hakata armastama omaenda nahka!

Teeme koos ja muutume näojoogaga kaunimaks ja säravamaks!

Harjutused leiad, kui külastad Facebooki lehti:

Jooga ja näojooga

Terviseviis

Minu loo selle kohta, miks ma näojoogaga tegelen, leiad siit: Näojooga – miks ma sellega tegelen?