Näojooga – miks ma sellega tegelen?

Loodan teile ära põhjendada, kuidas ma leidsin uue kire, näojooga, miks ma teid veidrate näoilmetega naerutan ja millist kasu te võite saada, kui neid minuga koos kaasa teete.

Põhjus, miks ma näojooga klippe teiega jagama hakkasin, on selles, et … te ise soovisite seda! Päriselt, te ise küsisite, et millal ma hakkan neid harjutusi jagama! Kindlasti mäletate. Kes ei mäleta, saab nüüd ikkagi uue põneva maailma avastada ja sinna kaasa tulla!

Mõni aeg tagasi ma arvasin ise ka, et kui naermine põhjustab kortse ja kui kulmukortsutamine põhjustab kortse ja nii edasi, siis miks neid kortse veidra näoväänamisega juurde tekitada. Hakkasin uurima ja sain teada, et on omad põhjused, miks näojooga ei tekita kortse juurde vaid hoopis leevendab neid. Siis hakkas mind teema huvitama, alustasin katsetamisega ja olin tulemustest üllatunud. Päriselt ka, ma ei aja siin praegu mingit reklaamijuttu.

Nägu peegeldab hukutavat elurütmi ja stressi

Meie nägu peegeldab meie elurütmi – magamata ööd, liigne söömine-joomine, kuiv kontoriõhk, mürgised kemikaalid, masendus, viha, stress ja nii edasi. Näojooga harjutused võivad olla suurepärased abilised, et hukutava elustiili tagajärgi näolt minema pühkida, muuta meid nooremaks ja säravamaks.

Näojooga muudab meele rõõmsamaks

Näojoogaga tegelemine mõjutab nii meie mentaalset kui füüsilist tervist. See muudab meid rahulikumaks, õnnelikumaks, enesekindlamaks.  Näojooga aitab meil kasvatada uued harjumused, kuidas näolihaseid kasutada, ilma et tekiksid kortsud.

Näojooga harjutused on naljakad ja ebaharilikud, nii et vaadates kuidas keegi teine neid teeb või siis vaadates ennast peeglist, on tõesti raske naeru tagasi hoida. Alguses tundusin endale nagu hamster, kes proovib õhku põske toppida. Nii ongi näojooga ka nagu teraapia – naerad ja päev muutub helgemaks.

Loodan, et saate mu üle rikkalikult ja heatahtlikult naerda! Tundub tõesti nagu hamstri või kala suu jäljendamine, kurva silmapiiri rõõmsamaks avardamine või mingi kortsudevastane hullus. Midagi just minu jaoks!

Seega: kui saad piinlikkusest üle, ootavad sind imelised tulemused!

Naerata oma kortsud minema ja naudi paremat enesetunnet

Nii et kui sinulgi on tunne, et igapäevarutiin vajab juurde sära ja nalja, siis anna näojoogale võimalus. Naerata oma kortsud minema, katseta hamstri või kala näo matkimist ja meenuta, et elu on naljakas, kui ennast tõsiselt ei võta.

Näolihaste treenimine annab tulemusi väga kiiresti. Miks mul ikka kortsud on, siis te ei kujuta ette, kui palju võiks minu vanuses tegelikult kortse rohkem olla! Lisaks mõjuvad näomassaaži harjutused lõdvestavalt ja energetiseerivalt. Massaaž, tai chi ja jooga on mind tegelikult paelunud sajandi algusest peale. Joogatunde olen läbi viinud 8 aastat, massaaži teen ka aeg-ajalt ja tai chiga tegelen oma lõbuks või koos sõpradega. Kuna te nüüd peale jooga soovisite eraldi harjutusi ka näo jaoks, siis jah, palun väga! Jagan teile neid Facebookis Jooga ja näojooga lehel ja vanal heal Terviseviis lehel ikka ka.

Teeme koos ja muutume näojoogaga kaunimaks ja säravamaks!

Harjutused leiad, kui külastad Facebooki lehti:

Jooga ja näojooga

Terviseviis