Miks naer on sulle kasulik ja miks maailm kestab?

Suurimad tarkuseterad on pakendatud huumorikesta

Naer ja iroonia on tegelikult meeldetuletused, et me pole siin maailmas mitte vangid, vaid läbisõitvad rändajad, ütleb Eben Alexander oma raamatus “Tõendid TAEVA olemasolu kohta. Neurokirurgi reis hauatagusesse ellu.”

Tegelikult oleme me ju igavikulised olendid, kes füüsilisse, asjade maailma, külla on tulnud. Huumor lohutab meid selle nii pikaleveniva ja samas lühiajalise reisi jooksul. Südamest tulev naer aitab kergendada ka füüsilises maailmas meie üle valitseva aja survet, muutes enesetunde kergemaks ja  helgemaks.

Seega on põhjust arvata, et kuigi tarkuseraamatuid on suur hulk, on kõige kasulikumad neist kirjutatud sügava huumori ja hingepuudutava mõistmisega.

Naer kindlasti tervendab, lõõgastab ja aitab mõista meie igavikulisust 

Nali rõõmustab südant ja sünnitab õnnehormoone. Naermine paneb tööle diafragma, mis omakorda masseerib siseorganeid. Naermine tugevdab meie vastupanuvõimet haigustele ja hapuilmelistele inimestele. Mõnikord tundub küll, et Põhjamaa inimesed justkui tahavad esmalt naerust aru saada, naeru üle arutleda, naeru põhjusi teada. Ahh, õnneks see ainult tundub. Mõnikord. Sest naeru üle mõeldes kaotab see oma mõtte.

Julge sõpradele öelda, et mäletad, mida ägedat sa nendega koos oled teinud, mille üle naernud. Nii tood õnne iseenda ja veel kellegi päeva ning maalid optimistlike sõnadega elupildile elurõõmu.

Ja veel, minu arvates sarkasmil puudub tervendav võime. Kellegagi koos naerda on kindlalt kasulikum kui kellegi üle naerda. Tänapäeval on isegi tekkinud naeruteraapia kui tervendamise meetod.

Mille autor sina oled?

Eelmainitud neurokirurg (nagu loendamatu hulk teisi inimesi) on oma elust kirjutanud haarava raamatu ja tegelikult kirjutab meist igaüks selle pika või lühikese reisi jooksul oma eluraamatu. Millise raamatu Sina kirjutad Universumi Raamatukogu riiulisse panekuks?

Kujuta ennast hetkeks istumas kosmilise kirjutuslaua taga, ees esimene tühi ootusärev leht ja igavikuline inglisulg (koos öömusta tindipotiga). Võta endale hetk aega … ja … kuna Sul hetkel veel tervet igavikku käepärast pole, siis alusta. Sealjuures mõtiskle, milliseid tundeid see raamat Sinus tekitaks, kui oleksid lugeja rollis. Ega Sa ennast liiga tõsiselt ja süngetes toonides ei kipu kirjeldama? Kas oskad oma elu humoorikaid külgi näha?

naeruteraapia ukse käepidemetel
naeruteraapia ukse käepidemetel

„Maailm kestab, sest ta naerab,“ ütleb kiri Gabrovo Huumori ja satiiri maja uksel (niisugune asutus on tõepoolest olemas). Selle hoone külastamine tekitas lootuse, et maailm jääb veel vähemalt mõneks ajaks kestma. 

Kes või mis sind täna naeratama pani?

naer gabrovo kassi üle
gabrovlased lõikavad kassi saba küljest, et säästa ukse avamisel ja kassi õue laskmisel toasooja

 

Eedeni aed Gabrovo moodi
Eedeni aed Gabrovo moodi