Miks nägu räägib sinu kohta rohkem kui sa tahaksid?

naise nägu. foto. Pixabay

Nägu räägib palju meie vaimse ja füüsilise tervise ning sümboolselt kogu elu kohta. Võid jutustada oma elust kauni minasloo, kuid  kes vaadata oskab, sellele võib nägu hoopis midagi muud pajatada. Kuidas enda isiklikku lugu siiski ilusamaks muuta? 

See on tõesti nii hea küsimus, et ma  otsustasingi lähemalt uurida, kuidas parandada tervist  ja üldist heaolu näo kaudu. Millest kõik need kortsukesed, sünnimärgid, vistrikud ja laigud tegelikult räägivad? Kas ainuüksi näohooldus võib mõjutada kogu organismi ja isegi elusündmusi?

Iga massaažiliik sisaldab ka mõningaid massaaživõtteid näole, aga mis oleks kui keskenduks näole põhjalikumalt, kohe spetsiaalse näomassaažiga? Kuidas aidata näol rääkida enda kohta edulugu? Kõigest sellest, millega ma vahepeal tegelesin, kirjutangi nüüd oma postitustes.

Niisiis, peale erinevate maskide, mille abil nägu maailmaga flirtida püüab, võib näost lugeda  infot ka inimese iseloomu ja keha siseelundite tervise kohta.

Nägu peegeldab organismi tervist ja tõde on, et ilu algab sinu seest

Keha on nii armas ja tark, et haiguse või mürgituse korral hakkab end kohe ise tervendama. Üks viis seda teha on saata mürgid välja läbi naha. Nii  saab keha ka märku anda, et sa võiksid teda aidata.

Nägu on justkui kogu organismi väike makett ja just näonahal väljenduvadki paljud organismis toimuvad muutused, sealhulgas see, milline on seedimine. Oled vast kuulnud kommentaari: “Ta oli sellise näoga, nagu oleks tal kõht kinni.” Selline väide ei pruugi tõest väga kaugel olla. Hea seedimine ongi särava näonaha eelduseks.

Huulte värvimise põhjus on ju see, et pakkuda end maailmale välja tervema ja edukamana, maskeerides liiga kahvatud, ebaühtlased või tumedad huuled. Roosade, terve välimusega huulte omanik paistab rõõmsama ja sõbralikumana. Sama põhjus on ripsmete  värvimisel – jätta näo kõige tähtsamast osast, silmadest, kunstlikult säravam mulje.

Näkku jätavad jooni, kurde ja laike ka läbielatud emotsioonid ja sissejuurdunud mõttemustrid. Ka igapäevane stress ja rahmeldamine jätab organismile jäljed. Murekortsud ja naerukurrud pole tühine sõnamäng.

Keha siseelundite tervis annab endast teada näo erinevates piirkondades. Õnneks on nii, et kui muudad oma elustiili ja toitumistavasid kehasõbralikumaks, muutub ka näonahk tervemaks ja puhtamaks. Ka emotsionaalsete probleemidega toimetulekuga kaasneb ju kergendustunne, mis peegeldub kiiresti välimuses. Nii et eluaastate lisandumine pole küll põhjus, miks sa oma peegelpildi üle rõõmu ei peaks tundma. Kui lood iseendas kooskõla ja tasakaalu, on seda märgata ka sinu näos. Lisaks teed nii ka elus paremini läbimõeldud otsuseid. Hiina meditsiin ja ajurveeda teadus on teadnud seda juba tuhandeid aastaid.

sushi

Tavameditsiin aitab noorem välja näha kunstlikult, mis osutub võltsiks, kui see ei aita organismi seestpoolt noorendada ja tervendada.  Võid küll mätsida näo kreemi- ja puudrikorra alla ja huuled-ripsmed üle võõbata, kuid varem või hiljem pead selle kihi siiski maha pesema. Lisaks kannatavad maks, neerud, vere- ja lümfiringe ülekoormuse all kosmeetikatoodetes (nagu toiduaineteski) sisalduvate erinevate toksiliste ühendite tõttu.

Mida pajatavad näo erinevad piirkonnad ja  mis pistmist neil siseelunditega täpsemalt on,  sellest ilmub varsti eraldi postitus. Praegu aga tuletan meelde mõned üldiselt kasulikud nipid näonaha ja kogu organismi tervise heaks. Muidugi sa tead neid kõiki. Ja muidugi, tõenäoliselt  oled neid järjekindlalt iga päev jõudnud unustada! (Kirjutage mulle, kes ei ole!)

Mida saad kergesti teha, et su nahk muutuks nooremaks ja tervemaks

Uuri oma näonaha seisundit ja mõtle, kuidas muuta oma eluviisi tervislikumaks. Milliseid füüsilisi harjutusi teha? Tantsutrenn või jooga? Jooksmine või ujumine? Mediteerimine näiteks muudab samuti naha kaunimaks ja säravamaks kuna sel ajal saab eluenergia  kehas vabalt liikuda. Me ei takista seda voolu ülesöömise, ülemõtlemise ja ületreenimisega.

Hingamisharjutused parandavad seedimist, maandavad stressi ja rahustavad meelt (stress ja emotsionaalsus häirivad samuti siseelundite tööd). Hinga teadlikult ja nii, et sisse hingates kõht paisub, kopsud täituvad õhuga ja välja hingates liigub õhk kopsudest välja ning naba tõmbub selgroo poole. Uskumatu, aga paljud inimesed hingavad tõepoolest vastupidi!

Stressi maandamiseks ja emotsioonide rahustamiseks proovi massaaži, saunaskäiku, energeetilisi teraapiavorme või tegele näiteks loominguga. Luba endale ka piisavalt ilu-und. Kokkupuude ajurveeda ilumaailmaga tuletas mullegi meelde, kui väga oluline on magama minna kell kümme õhtul. Järgnev pilt on meeldetuletus, et mitte lasta end häirida kõigist suurepärastest ideedest, mis justkui kesköö paiku alles endast märku hakkavad andma.

ilu uni

Uuri näo erinevaid piirkondi ja kui märkad, et mõni koht näos on värvi muutnud, sinna on tekkinud vistrikke, löövet või laike – ühesõnaga, see koht ei näe terve välja,  pööra tähelepanu ka selle piirkonnaga seotud  organitele. Kirjandusest leiab nende seoste kohta küll erinevaid arvamusi, kuid lähtu kogu organismi heaolust ja enesetundest.

Toit peab organismi tervendama

Mõtle,  millised toiduained peaksid menüüst üldse välja jätma –  mis tekitavad organitele ülekoormust. Alkohol, nisujahu, valge suhkur, liigselt piimatooteid ja  kohvi on alati head näited. Rasupunne võivad põhjustada liigsed piimatooted ja praetud toit, mis tekitavad lima. Piimatooted ja suhkur toidavad ka candidat ehk pärmiseent, mis peale kõige muu tekitab allergiaid, aknet, ekseeme jne.

Liigne sool ja suhkur kahjustavad kollageeni ja elastiini tootmist nahas. Viimased on aga just vastutavad heas toonuses elastse naha eest. Liigne sool tõstab vererõhku (tunned seda eriti peale soolapähklite ja kartulikrõpsude söömist). Asenda tavaline valge lauasool roosa või musta Himaalaja soolaga. (Must sool tundub tõesti eriliselt spetsiifilise lõhnaga, kuid kui keha mõistab, et see sool on talle kasulik, võid üllatuda, millise maitsenüansi see toidule annab.) Samuti asenda töödeldud valge suhkur mee või looduslike suhkrutega.

Meie oma talvekülmas kliimas vajame sooja toitu ja ainult toore toiduga piirdumine võib seedimisele halba teha. Samuti peaks toit olema lihtne ja kerge seedida, see ei tohiks sisaldada liiga palju komponente korraga. Näiteks ära söö ühel toidukorral korraga puuvilja ja piimatooteid põhjusel, et seni kuni piimatooted aeglaselt seeduvad, algab puuviljades, mis vajavad kiiremat seedimist, juba käärimisprotsess. Keha ei jõua kõigega korraga hakkama saada.

Võid pidada päevikut oma menüü kohta, s.t. milline on sinu enesetunne (näiteks väsimus, peavalu) pärast erinevate toitude söömist. Et saada selgust, kas oled mõne toiduaine suhtes tundlik, hoidu sellest 2-3 päeva. Nii näed, kas enesetunne muutus paremaks.

Oma keha puhastamine taimse toiduga ja detoksifikatsiooni protseduuri läbiviimine on samuti hea mõte. Võiksid tähelepanu pöörata eriti alljärgnevatele märksõnadele:

  1.  soolestik
  2.  neerud
  3.  lümfisüsteem ja vereringe
  4.  viirused ja parasiidid organismis
  5.  maks ja sapipõis
  6.  raskemetallid organismis

Pärast puhastusprotseduure turguta keha vitamiinide, mineraalide ja ravimtaimedega. Mõned soovitused saad ka sellest loost.

Joo ainult puhast kvaliteetset vett

Ära aga joo külma vett ja kindlasti mitte toidu kõrvale ega pärast sööki, muidu takistad seedimist. Oluline on juua sooja vett hommikuti vähemalt pool tundi enne sööki. Ajurveedas teatakse ka seda, et keedetud ja jahutatud toasoe vesi imendub hoopis kiiremini kui külm, keetmata vesi. Oled tähele pannud kui hästi maitseb ja kui kiiresti kuivab nahal allikavesi? Maitsetaimedest või vürtsidest võib keeta teed, mida päeva jooksul juua.

Ajurveeda õpetab tervislikku toitumist vastavalt kehatüüpidele, mida on kasulik teada ja mis on lihtsam ning loomulikum kui võib-olla arvatakse.

Jäta mürgised ilutooted rahule

Loe kosmeetikatoodete silte ja uuri, millised ained neis on toksilised. Tuntud, aga hea tõde:  mida on tervislik süüa, seda on tervislik ka nahale määrida. Mina sain tavalisest kodus kasvatatud melonist abi ketendava naha korral. (Poest ostetud melonid siiski nii tõhusad ei olnud.) Õlidest vali mandli-, seesami- või mõni muu õli, mida on hea nahale määrida.  Tee endale ise õlimassaaži, kui nahk on kuiv. Mina avastasin enda jaoks hiljuti ka sheavõi, millega soojas saunas nahka niisutada.

õli ja toit

Hambapastad vaata samuti üle ja uuri, millised on mürgised ja millised natuke vähem mürgised. Hammaste hoolduseks võib leida ka muid variante, kookosrasv on esimene, mis praegu pähe tuleb.

Näomassaaž aitab samuti tõsta naha toonust, eemaldada jääkaineid, ennetada tursete  teket, hooldada nahka õliga ja lõdvestada kogu keha. Nägu masseerides ja akupunktuuri punkte mõjutades saab tervendada ka keha organeid ja panna energia taas energiameridiaanides liikuma. Sedagi teati vanades kultuurides juba sajandeid tagasi.

Fotod pärinevad peale erakogu ka Pixabayst.