Kuidas siseelundite tervis peegeldub näos?

seseelundite tervis peegeldub näos. foto: Pixabay

Nägu on justkui kõigile nähtav, samas aga kättesaamatu osa sinust. Kui paljudel on luba seda puutuda? Nägu on tegelikult väga intiimne osa kehast ja siin peegeldub kogu organismi tervis. Iga vistrik, lööve või plekk nahal  on seotud sellega, mis toimub keha sees. Kas pole põnev? 

Loodetavasti aitab tänane lugu heita selgemat pilku iseendale näkku.

Silmades peegelduvad teadmised, tervis ja tarkus aga ka südame saladused

Minu kadunud vanaema armastas öelda: “Las ma vaatan su silmadest”, et näha, kas lapsed räägivad tõtt.  Silmad peegeldavad elukogemust ja saladusi, aga ka inimese tulevikuvisiooni, seda, kuidas sa näed ennast, peret, sõpru ja ka maailma.  Kui  midagi on  reaalselt silma lennanud, tuleks endalt võib-olla küsida, mis see on, mida ma laiemas perspektiivis keeldun nägemast.

Silmad jagavad väga palju infot selle kohta, milline on inimese tervis ja  silmaiirise diagnostika on väga vana teadus. Kui pilk on selge, särav  ja terane, on inimeses elujõudu. Kui silmad on tuhmid, pole ka tervis hea.

Silmavalgete kollakaks muutumine võib viidata näiteks maksa kehvale tervisele. Maksa probleemid võivad põhjustada ka silmade punetust, sügelemist, kuivust ja nägemishäireid, samuti silmade tihedat pilgutamist. Soovitus: vähenda suhkru, soola, kohvi, töödeldud ja mürkaineid sisaldava toidu hulka. Kevadel on hea teha salatit mõru maitsega rohelistest söödavatest taimedest.

Silmaalused on seotud neerudega, seega viitavad paistetus või tumedad rõngad silmade ümber sellele, et neerude  tervis pole kiita. Soovitus: joo vett, puhka, väldi stressi, kohvi ja alkoholi. Maarjaohaka seemned näiteks on head maksa ja neerude probleemide puhul.

Nahaprobleemid, mis ilmnevad laubal, võivad viidata probleemidele südame, maksa ja seedimisega. Siin võivad ilmneda näiteks märgid toiduallergiatest. Ka šampoonides ja juuksepalsamites sisalduvad ained võivad tekitada  peanahal ja juuksepiiril sügelust. Soovitus: proovi parabeeni- ja sulfaadivabu juuksehooldusvahendeid.

näo piirkonnad

Nina ütleb sümboolselt, kuhu oma nina toppida ja kuhu mitte

Nina kaudu hingame  õhku sisse ja õhust püüame informatsiooni. Nii peaksime  teada saama, mis on ohtlik ja millest eemale hoida.  Kunstlikud lõhnad, samuti nagu petlikud reklaamidki, murravad sellest enesekaitse mehhanismist siiski läbi, eesmärgiga meid kahjustada. Valelik info kahjustab meie orienteerumisvõimet. Kuna on nina kinnine või mis paneb nina tilkuma? Mis sinu elus siis toimub või mida oled hiljuti söönud?

Nina on seotud vereringe ja südamega. Jõuluvana või joodiku nina sarnane punane nina viitab mao, põrna või vereringe häiretele (näiteks kõrge vererõhk).  Soovitus:  kui nina tilgub, väldi lima tekitavaid toiduaineid. Nina on kasulik loputada ka nõrga soolalahusega. Kalla ninaloputuskannuga lahust kordamööda ninasõõrmetesse, nii et lahus voolab teisest ninasõõrmest välja. Hinga protseduuri ajal avatud suu kaudu.

Suu

on teadagi ette nähtud selleks, et toitu ehk kütust kehasse sisse lasta ja oma mõtteid, seisukohti ning emotsioone välja öelda. Seedimine algab juba suus.  Kuna maos ei ole hambaid, tuleb toit hoolikalt läbi närida, mis sümboliseerib ka mõtete ja ideede läbi hammustamist. Süüa tuleks aeglaselt, keskendudes toidu maitsele ja tekstuurile ning sealjuures mõelda meeldivaid mõtteid. Ka ideid ei saa ju ellu viia uisapäisa ja selliste mõtete saatel, et nagunii midagi ei õnnestu.

Probleemid suus tähendavad ülekantud tähenduses  probleeme eneseväljendamisega. Seedimisprobleemid võivad märku anda, et  elus toimub midagi, mida ära ei suuda seedida.

Huuled on seotud mao ja soolestikuga. Kahvatud huuled võivad hoiatada aneemia eest, pruunid tähnid huulel viidata seedimishäiretele või sooleparasiitidele. Liiga punased, paistes või kuivad huuled, samuti liigne süljeeritus võivad hoiatada põrna või mao probleemide eest. Soovitus: viia läbi probiootikumikuur, et soolestiku tervis paraneks.

huuled

Keele abil toimub suhtlemine ja öeldakse, et süda avab ennast keele, ehk siis kõne, kaudu. Öeldakse ka, et süda kontrollib keele värvust, vormi, liikumist ja maitsemeelt. Kui süda pole harmoonias, siis on maitsemeel puudulik.

Samuti aitab keel sind kaitsta, tehes kindlaks, ega toit mürgine pole. Keel võib mürki mitte märgata, kui see on hästi garneeritud või maskeeritud isuäratava, valeliku suhkruvaabaga. Liigne suhkur ja sool on selleks, et petta maitsemeelt.  Sama lugu on mürgiste, kuigi hästi “söödavaks” muudetud mõtetega. Pööra tähelepanu, millised mõtted ja ideed tekitavad sinus hea tunde ja teotahte, millised aga jõuetuks muudavad. Viimastele ära oma väärtuslikku aega raiska.

Keelediagnostika on samuti  juba sajandeid vana teadus, mis annab teavet organismi tervisliku seisundi kohta.

Põsed on seotud kopsude, maksa ja ainevahetusega. Põskede värvimuutus võib viidata kehvale ainevahetusele ja toitainete halvale imendumisele. Suitsetajatel on samuti selles piirkonnas probleeme. Trenni tehes ja hingamisrütmi kiirenedes muutuvad põsed aga kenasti roosaks. Oled mõelnud, et nahaprobleeme võib põhjustada ka must nutitelefon või padjapüür põse vastas?

Lõug on piirkond, kus võib peegelduda neerude tervis  ja hormonaalne tasakaal, samuti günekoloogilised probleemid. Soovitus: vali ainult looduslikke ilutooteid, mis ei sisalda toksilisi aineid. Ka  liha- ja piimatoodetes sisalduvad hormoonid mõjutavad tervist. Püüa ka vähendada stressi taset oma elus ja tegeleda füüsiliste harjutustega.

Kõrvad on nagu antennid, mis võtavad maailmast signaale vastu

Kas sul on valikuline kuulmine, nii et kuuled ainult seda mida kuulata tahad või oled valmis ka tõde kuulama? Nii võid  kuulda ka hämmastavaid ideid või midagi sellist enda kohta, mida sa varem ei teadnud. Kui sul on probleeme kõrvadega, küsi endalt: mida ma ei taha kuulata?

näos peegeldub tervis

Kõrvad on seotud  neerudega. Vanad hiinlased pidasid paksu ja pikka kõrvanibu hea tervise märgiks, õhukest ja väikest kõrvanibu aga elujõuetuse näitajaks. Teadmist, et kõrvalest on kogu organismi tilluke makett, kasutatakse massaažis ja akupunktuuris. Aeg-ajalt võid oma kõrvad ise mõnusalt läbi mudida, et kogu organismi turgutada.

Tuleb välja, et  see, mida sa sööd ja millega tegeled, on muutnud sind just selliseks, nagu sa praegu oled. Sinu elustiil, toitumisviis ja üleelamised on tekitanud vistrikke, lööbeid, laike, kortse ja palju muud sinu nahale. Hea teada, et mõndagi, mis enda juures ei meeldi, saab muuta.

Eelmises postituses kirjutasin, miks nägu räägib sinu kohta rohkem kui sa tahaksid. Selles  tuletasin meelde mõned lihtsad ja kasulikud nipid näonaha ja kogu organismi tervise heaks. Võib-olla leiad mõtlemisainet ka näo ja maskide teemast.

Ja loomulikult ma reklaamin nüüd jälle näomassaaži, mis muudab naha mõnusalt pehmeks ja lõõgastab kogu keha. Loodan, et said sellest loost teada, miks. Alloleval pildil on näha, millised mõned ajurveeda õlid välja näevad.

ajurveeda õlid

Fotod pärinevad peale erakogu ka Pixabay´st.