Oranž – kas ainult energia, rõõm ja päike?

oranž

Oranž värv ergutab loominguliste ideede leeke ja suurendab nii eluisu kui ka söögiisu. Uue päeva ärkav päike on oranž. See on sensuaalne, külluslik, soe ja energiast pakatav värv. Põimides omavahel punase värvi jõulise energia ja kollase rõõmsameelsuse, kiirgab oranž küllust ja õnne. 

Oranž näeb ka taldrikul ahvatlev välja

Oranž seostub meie “kõhutundega”, täiendades punase füüsilist ja kollase mentaalset reaktsiooni. Kas vähenenud või meelega allasurutud söögiisu taga võib peidus olla kuivanud või nurkaaetud elujanu? Võimalik.

See värv pakub rasketel aegadel emotsionaalset tuge, aitab taastuda pettumustest, meeleheitest ja leinast. Oma meeliülendava säraga noorendab ja vabastab ta meie vaimu vanadest piirangutest. Olles mõnikord isegi liiga nooruslikult impulsiivne.

Oranž soodustab eluga edasiminekut ja raamidest väljapoole mõtlemist, mis võib aga põhjustada ka lahkumisi ja lahkuminekuid. Siiski ergutab see värv enesest ja teistest lugupidamist ning kannab naiselikumat ja loomingulisemat energiat kui punane.

Võib öelda, et oranži värvi valinud inimeste ellu on tõusnud uue koidiku päike, uus valgus. Sellised inimesed on otsustanud aegunust välja astuda. Vahetades mõnikord isegi nime, perekonda, välimust ja kõike muud, pöörduvad nad teistsuguse elu poole.  Nende ellu on tulnud või tulemas uus eneseteostus, uus võimalus. Oranž värv toetab inimesi, kes soovivad arendada uut visiooni või kelles see on juba tärganud.

oranz

Värvi teine tähendus seostub küpsusega. Valminud vili on oranž. Kui inimene on saavutanud teatud küpsuse taseme, tõmbab teda samuti selle värvi poole.

Millises energiakeskuses elavad hirm ja looming?

Oranžilt kiirgab on ka meie keha loomingulisuse ja seksuaalsuse keskus – teine tšakra. Selle keskuse tasakaalutuse korral võib tunda emotsioone metsikute hobuste sarnaselt taltsutamatult kappamas. Samuti hirmu muutuste ees, seksuaalseid pingeid, depressiooni ja sõltuvuste küüsis vaevlemist. Oranži värvi armastajad tunnevad hirmu oma kõhuga, hirm tekitab neis tunde nagu seotaks kõht sõlme.

Looming on meie loomuses ja loometööga tegelemine rõõmustab seda energiakeskust väga. Looming on ka see, kui leiame lahenduse mingile probleemile, võtame riske ega karda nurjumist. Viime oma unistused ellu vaatamata kinnitustele, mida oleme kogu elu kuulnud: et me ei oska. Oranž julgustab meid.

Oranž värv inspireerib inimesi mõtlema ja suhtlema, seda ka söögilaua taga ning pikemat aega. Selline tegevus ei soodusta ilmselt kehakaalu vähenemist! Oma keha eest hoolitsemine ja keha austamine suurendab aga kindlasti elutahet.

Kuidas veel  oranži oma ellu tuua

Värsket energiasüsti andvateks eheteks võib valida poolvääriskivi karneooli või oranži kaltsiidi. Värviteraapias kasutatakse rõõmsat oranži värvifiltrit.

Oranž värv õhutab meid võtma oma elu enda kätesse, vastutama tagajärgede eest, tegema vajalikud muudatused, et seejärel liikuda edasi ja kõrgemale.