Algab 21-päevane fotode jagamise praktika “Looduse ilu minu ümber”

Algab  21-päevane praktika, millega olete kõik oodatud ühinema! Praktika  kannab pealkirja “Looduse ilu minu ümber”.  Selle aja jooksul ma postitan iga päev ühe loodusfoto ja teie kõik saate oma päevafoto samuti kommentaaridesse lisada. Usun, et sellest saab inspireeriv sündmus!

Fotod ma postitan nendesse kanalitesse:

Facebook: Terviseviis

Instagram: annika_terviseviis

Minu jaoks on looduse vaatlemine ja pildistamine fotomeditatsioon

Raamatust “Meditsatsioon. Fotomeditatsioonid” inspireerituna võib sedagi fotode tegemist ja jagamist pidada omalaadseks meditatsiooniks. Lähen igal hommikul vara õue ja vaatan, mis looduses toimunud on. Sukeldun taimelehtede vahele, ehmatan mõne putuka lendu, aga mõne saan ka pildile. Võib-olla leian mõne kummalise lille või vihmapiisa, võib-olla mere- või metsavaate.

Idee sündiski selle putuka ärkamist vaadates.

Siin ta ronib unisena päevaliilia õie seest välja. Järgmisel fotol aga ehtne sõjard, tundlad püsti ja valmis igasuguseid pealetükkivaid kaamerasilmi peletama.

Ja siis need mesilased. Kuidas ma sõidutan sellised pildid lihtsalt mälupulgaga sahtlisse? Mesilaste suminasse võib kaotada aja ja mõttetud mõtted.

Praegu on hiliste õitsemiste ja viljade valmimise aeg ning et ma seda aega maha ei magaks, otsustasingi endale niisuguse rutiinse praktika sisse seada, et pildistan iga päev midagi üles. Talvel hea vaadata ja nostalgitseda.

Praktika sai inspiratsiooni ka jooga traditsioonist

Joogas on traditsiooniks, et pidevalt on käsil mõni praktika, alates 21-, 40- või 1000-päevasest ja kuni  sellisteni välja, mis kestavad terve elu. Kui soovid endas midagi muuta või saada uusi kogemusi, siis on hea mõte võtta ette järjepidev tegevus, mida teed iga päev ja soovitavalt veel iga päev samal ajal ka.

Iga praktika alguses tuleb ette, et no ei viitsi täna teha. Parem teen midagi muud, näiteks lahutan meele kehast ära. Viskan pikali ja vahin telekanalisatsiooni. Kui aga laiskusest võitu saan ja praktikapäeva vahele ei jäta, siis olen mõne aja pärast kaotanud mõne vana ebaterve harjumuse. See on omakorda teinud ruumi uuele ja siis ongi nii, et enne ei saa magama jääda, kui igapäevane praktika tehtud. Rahutus muutub nii suureks, et roningi voodist välja ja teen ära. Ükskõik kui väsinud olen.

Nii treenid oma eesmärgile keskendumise musklit ja hiljem on lihtsam juba ka muudele eesmärkidele pühenduda. Juba tead, et pingutades jõuad enam-vähem sinna kuhu soovisid. Ja tähelepanu liigub tühjalt-tähjalt iga päev kasvõi natukeseks iseenda juurde. Meeleahvike muutub kindlasti rahulikumaks. Vaateviis võib muutuda.

Kindel praktika on eriti hea rasketel aegadel, sest see on nagu ankur, millest kinni hoida, et paremini tormi keskmes püsida. Jooga traditsioonis öeldakse, et harjumuse muutmiseks vajaminev aeg on vähemalt 40 päeva. Selle ajaga jõuab mõne kahjuliku harjumuse asendada uue ja väge andvaga. Harjumused suunavadki elurada ja igapäevane joogapraktika annab lisaks elujõudu juurde.

Nii võib jõuda vastupanust, ehk ma-ei-viitsi-tundest vastuvõtlikkuseni ehk mida-põnevat-ma-täna-märkan-tundeni.

Näiteks, kuidas saavad augud kapsalehtedesse.

Iga praktika tulemusel muutub kindlasti midagi

Igal joogapraktikal, milleks on harjutused ja meditatsioonid, on erinev mõju ja joogid on seda tähele pannud. Mõju oleneb ka kulutatud ajast ja pühendumise intensiivsusest. Oi, olen minagi joogapraktikatega toimetanud ja seetõttu ongi kogemus olemas, et need viivad alati mingi muutuse või ahhaa-tundeni.

Praeguse fotode jagamise praktika,  “Looduse ilu minu ümber”, eesmärk ongi märgata enda ümber rohkem ilu ja tunda suuremat kooskõla iseenda ja ümbritsevaga. Mina usun, et ilu muudab maailma helgemaks. Samuti on eesmärgiks luua oma hinges rada millelegi uuele ja kaunile.

Olete kõik oodatud praktikaga ühinema ja andke mulle ikka oma märkamistest ja taipamistest teada!

Ja ma ei ütle, et jagage aeg-ajalt mõnd oma vana fotot! Eheda kogemuse saab siis, kui lähedki iga päev välja, vaatad ringi, fokusseerid ja teed fotoklõpsu. Kui sa tõesti välja minna ei saa, pildista toas kasvõi iga päev üht potilille erinevate nurkade alt. Ehk on sul kass või koer, siis pildista kasvõi teda. Ka sel viisil võib saada sügava kogemuse ja märgata nüansse, mida muidu kunagi poleks märganud.

Kohtume siis nendel kanalitel:

Facebook: Terviseviis

Instagram: annika_terviseviis

Raamatut “Meditsatsioon. Fotomeditatsioonid” saad minu käest tellida. Loe lähemalt siit: RAAMAT